Aktiviteler

Ayder Paradise Otel Aktiviteler

Yayla Turları

Merkezi konumda bulunan dağ evlerimizde günübirlik tur düzenleyen firmalar ile sizin adınıza iletişime geçip civardaki yaylaları günübirlik gezme imkanı sağlıyoruz. Pokut Yaylası, Kavrun Yaylası, Gito Yaylası, Palovit Şelalesi, Zilkale, Şimşir Ormanları, Çinçiva Köprü günübirlik gezebileceğiniz yerler arasındadır.

 

Traking


Ayder Paradise Oteli'nde Başlayan…

Son yıllarda ülkemizde de doğayla iç içe aktiviteler tercih edilmeye başlandı. Kapalı bir alanda vakit geçirmektense; yeşil manzaraların eşlik ettiği huzurlu bir doğa gezisi daha cazip gelebiliyor.

Trekking, diğer doğa sporlarına göre oldukça kolay gerçekleştirilebilen bir aktivite. Tabii karşınıza zorlu parkurlar çıkabiliyor, ancak zamanla o parkurları rahatlıkla geçebilecek duruma geliyorsunuz. Fiziksel faydaları olduğu gibi psikolojik açıdan da olumlu birçok etkisi bulunuyor.

Rafting

Rafting akarsu üzerinde yapılan ve akarsu sporlarının en çok ilgi gören dalıdır. Nehir ve çay gibi akarsular yatakları içinde akarken kaya, ağaç kütüğü, kısa veya uzun çağlayan gibi bir takım doğal engellerle karşılaşır ve bu nedenle suyun akış hızı (debi) zaman zaman değişir. Bazen de su yüksekten dökülerek kısa çağlayanlar oluşturur. Akarsuyun içinde oluşan bu tür oluşumlara Rapid adı verilir. Akarsuyun içindeki bu tür engeller zorluk derecelerine göre derecelendirilir. En kolay rafting 1. derece olan, en zor rafting ise 6. derece olandır ki 6. derece raftingler hemen hemen geçilemeyecek kadar zor parkurlardır

ZiplineZıpline fıtına vadisinde son dönemlerde oldukça ilgi çeken aktivitelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu aktivitenin özelliği çelik halatlar üzerindeki makaralar ile bir uçtan diğer uca kişinin kayması ile gerçekleşmesidir. Çelik halat üzerindeki tekerlekl makara kişinin hızlanmasını sağlamaktadır. Zıpline yapmak isteyen macera sever kişi koşum denilen emniyet kemeri ile sıkıca bağlanmaktadır. Eğlence ve adrenalin dolu bu aktiviteye katılmak için biraz cesaretli olmak yeterli !